Kolejna nagroda na konto BeautyIn
24 września 2021
Black Friday 2021
BLACK FRIDAY!
25 listopada 2021
Pokaż wszystkie

PUR OXYGENE

ZANIECZYSZCZENIE, WRÓG SKÓRY NUMER 1?

Dwa ciężary i dwie miary… jeśli za każdym razem, gdy wystawiamy się na słońce, bez zastanowienia stosujemy konkretną pielęgnację ochronną, to niestety nie mamy tego samego stopnia dbałości o ochronę przed zanieczyszczeniami. Jednak nasza skóra jest stale narażona na ataki środowiska, z pewnością bardziej dyskretne, ale jednak równie szkodliwe dla równowagi skóry. Czynniki zanieczyszczające nie tylko pozostają na powierzchni skóry, ale również są zdolne do dyfuzji do jej głębokich warstw. Z tego faktu, wielokrotne narażenie na drobne cząstki, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, z lotnymi związkami organicznymi i innymi tlenkami powodują reakcje łańcuchowe.

ODWODNIENIE, NIEDOSKONAŁOŚCI, PRZEDWCZESNE STARZENIE… ZANIECZYSZCZENIA – ŹRÓDŁO WSZYSTKICH NASZYCH PROBLEMÓW
Na poziomie naskórka zanieczyszczenia modyfikują funkcję bariery skórnej, czyli metabolizm lipidów warstwy rogowej naskórka oraz białek zawartych w korneocytach. Wchłanianie niepożądanych cząstek odbywa się na ogół drogą międzykomórkową: cząsteczki przechodzą przez warstwę rogową naskórka przez lipidy międzykomórkowe i omijają korneocyty. Dzięki temu zanieczyszczenia lipofilowe o niewielkich rozmiarach są łatwiej wchłaniane do głębokich warstwach skóry. Generuje to logicznie nierównowagę objawiającą się zaczerwienieniem, odwodnieniem i egzemą, ale także zjawiskami hiperpigmentacji.

Poprzez zmianę płaszcza hydrolipidowego, zanieczyszczenia wpływają na funkcję bariery ochronnej naskórka. Jego spadek prowadzi do powolnej odnowy komórek, zwiększa się wrażliwość i reaktywność skóry. Rzeczywiście, zanieczyszczenia wywołują stres oksydacyjny i stan zapalny poprzez stymulację syntezy prozapalnych cytokin, powodując uczucie dyskomfortu (mrowienie, zaczerwienienie, ciepło, suchość). Z tego powodu liczba wrażliwych skór jest ważniejsza w krajach uprzemysłowionych. Ponadto narażenie na zanieczyszczenia może również powodować rozszerzenie ujścia pęcherzyka, zwiększając produkcję sebum. Skóra wtedy wydaje się błyszcząca na powierzchni i dogłębnie ulega odwodnieniu. Należy również zauważyć, że niektóre zanieczyszczenia w połączeniu z promieniami UV mogą utleniać skwalen, lipid wytwarzany przez gruczoły łojowe. Utlenianie sebum prowadzi do syntezy komedogennych cząsteczek i swoistych cytokin, które mogą powodować stany zapalne trądziku.

Jeśli zanieczyszczenie powoduje niedoskonałości i nadwrażliwość, to przede wszystkim powoduje przedwczesne starzenie się skóry, zwiększając produkcję wolnych rodników, które uszkadzają komórki i powodują niszczenie włókien kolagenowych i elastynowych. Kiedy skóra styka się z zanieczyszczeniami, zachodzi kaskada oksydacyjna. Kolagen jest degradowany przez kolagenazy; elastyna przez elastazy i te różne zmiany logicznie zwiększają widoczność zmarszczek. W wyniku codziennych ataków zanieczyszczeń komórki aktywują swój system obronny i „wypalają się” w tej walce, co skutkuje niedoborami witamin E i C, które są głównymi przeciwutleniaczami skóry. Produkcja endogennych przeciwutleniaczy (takich jak superoksydysmutaza, katalaza czy glutation) jest również zagrożona, ponieważ metale ciężkie zawarte w zanieczyszczeniach ograniczają ich syntezę. Lepiej wtedy rozumiemy, dlaczego pilna jest reakcja.

PUR OXYGEN, PRAWDZIWE ODDYCHANIE DLA SKÓRY „UDUSZONEJ”

Wszyscy wiemy, że linia przeciw zanieczyszczeniom jest zawsze delikatnym ćwiczeniem dla marki kosmetycznej. Czy musimy działać z wyprzedzeniem i koncentrować się na zapobieganiu, zapewniając skórze „tarczę”, która zmniejszy narażenie na cząsteczki? A może raczej działając w sposób leczniczy i pomagając skórze optymalnie naprawić wiele zmian spowodowanych wieloma zanieczyszczeniami?

Dla marki ERICSON LABORATOIRE nie ma mowy o kompromisie.
Wysokie wymagania oraz ogromna wiedza naukowa wykorzystywana w procesach powstawania nowych linii kosmetyków, zaowocowały powstaniem nowej gamy produktów – PUR OXYGENE.

Zabieg ten stanowi globalną odpowiedź pozwalającą skórze mieszkańców miast na skuteczną obronę przed licznymi agresjami nieodłącznie związanymi z naszym współczesnym życiem. W tym celu marka wybrała dwie innowacyjne aktywne „osłony”, które zapewniają ochronę przed różnego rodzaju atakami środowiskowymi, jednocześnie pomagając skórze ożywić jej mechanizmy samoobrony.

NIEZBĘDNY SKŁADNIK AKTYWNY – LIGNACELL

LIGNACELL to biotechnologiczny składnik aktywny pozyskiwany z Schisandra Chinensis, dzikiej liany używanej w tradycyjnej medycynie chińskiej. Szczególnie bogaty w lignany, cząsteczki znane ze swoich silnych naturalnych właściwości przeciwutleniających, a także adaptogennego charakteru przeciwko agresji środowiskowej, LIGNACELL pozwala zmniejszyć reakcje zapalne skóry, wzmocnić barierę naskórkową i zachować integralność skóry właściwej, zapobiegając niszczeniu elastyny i włókna kolagenowe. Zwiększa mikrokrążenie skórne oraz dotlenienie komórek, co może w pełni wypełnić ich rolę i zapewnić lepszą dynamikę skóry. Jego skuteczność została zbadana in vitro na modelach 3D skóry wystawionych na działanie zanieczyszczeń w celu wykazania jej zdolności do przywracania fizjologicznej równowagi skóry, a następnie przetestowana na miejscu na ochotnikach którzy są narażeni co najmniej 4 godziny dziennie na zanieczyszczenia. Badanie przeprowadzone jednocześnie w Lyonie (trzecie najbardziej zanieczyszczone miasto we Francji) oraz w Chengdu, chińskim mieście liczącym około 20 milionów mieszkańców, wykazało skuteczność LIGNACELL.

NIEZBĘDNY SKŁADNIK AKTYWNY – LIGHT’ENSIS

Dermatolodzy wyjaśniają: 80% starzenia się skóry wiąże się z zanieczyszczeniami związanymi z ekspozycją na słońce, które zwiększa rozwój czynników zanieczyszczających i wywołuje zmiany chromosomowe, które przyspieszają degenerację komórek. Nie wspominając o niebieskim świetle wielu ekranów, z którymi codziennie mamy do czynienia, co również znacznie zwiększa stres oksydacyjny. Firma ERICSON LABORATOIRE zdecydowała się polegać na konkretnym składniku aktywnym do zwalczania szkodliwych skutków tego fotozanieczyszczenia: LIGHT’ENSIS, otrzymywanym w drodze biotechnologii z ekstraktu Cistus Monpeliensis. Roślina ta, bogata we flawonoidy, jest szczególnie skuteczna w ochronie przed promieniami UV, zanieczyszczeniami i niebieskim światłem.

W ten sposób LIGHT’ENSIS pomaga chronić keratynocyty przed cytotoksycznością zapalną, chronić DNA przed promieniami UVB w celu naprawy uszkodzeń wywołanych skumulowanymi codziennymi agresjami fotograficznymi i zmniejsza stres oksydacyjny. Krótko mówiąc, faworyzuje globalne działanie w funkcji resetowania na poziomie metabolizmu komórkowego. Dzięki temu spłyca się delikatność i zmarszczki, wygładza mikrorelief skóry, a skóra odzyskuje jędrność i jędrność.

Dzięki innowacyjnej synergii rygorystycznie dobranych składników aktywnych PUR OXYGENE zapewnia kompleksową ochronę przed różnego rodzaju atakami środowiskowymi, jednocześnie pomagając skórze rozwinąć sprężystość i odporność na stres oksydacyjny. Umożliwiając lepszą ochronę bariery skóry, znaczną poprawę oddychania komórek i zmniejszoną absorpcję środowiskowych przyspieszaczy starzenia, zabieg PURE OXYGENE zapewnia ochronę przed fotozanieczyszczeniami i zanieczyszczeniami powodującymi starzenie się skóry.